O srazu

Kdy?

24.8. – 27.8.  2017

Kde?

Šternberk – před pěti lety s podtitulem Haná je naše Holandsko, letos s podtitulem: I na Hané máme kopce.

 Seznamte se staronovou lokací

Seznamte se staronovou lokací, městem Šternberk.  Loni jsme byli na vsetínsku. Letos se vracíte opět do Šternberka na Severní Moravě.  

Kdo je hlavní organizátor setkání lehokol?

Hlavním organizátorem jsem já – Mio Štercl.  Mám 40 let. A letošní sraz je má pátá příležitost představit vám Šternberk a jeho okolí. Od roku 1999 jsem aktivní propagátor alternativní cyklistiky. Avšak na lehokole jezdím už od roku 1995 ze zdravotních důvodů. První sraz jsem pořádal v roce 2000. Další v letech 2001, 2002 a 2012

Team pomocníků a poděkování

Jsou naše rodina, moje manželka Katka,  mí  kamarádi,  Olomoučtí kolaři, Městská Policie Šternberk, Vlastimil Malík za wi-fi, Petr Pročka za znalost Hané  a  MěÚ Šternberk za dotaci na propagaci ve výši 10.000 Kč.

Trička? Budou.

Trička velikostí S, L, XL, XLL  světle zeléné barvy  s výšivkou – Financováno z dotace městě Šternberka ve výši 10.000 Kč.

S5000777S5000776

Kdo byl Petr Coufal, alias Brůča?

Peter Coufal byl mým nejlepším kamarádem a parťákem na dlouhých výletech . Byl členem klubu Olomoukých kolařů. Byl také mým hlavním pomocníkem při organizaci posledního setkání lehokol ve Šternberku před pěti lety  (2012). A pro letošní sraz přispěl dlouhým výletem do Javoříčka a Bouzova. Možná si jej někteří pamatujete. Jezdil na horském kole značky Kelly`s  bíločervenočerné barvy, ke kterému ladil dressem i helmou. Už od jara si hrozně přál, abych letošní sraz pořádal já a proto jsme začali hledat zajímavosti v kraji.

Bohužel v neděli 31. července 2016 měl tragickou dopravní nehodu, kdy dostal ve svém autě smyk na mokré vozovce a po nárazu do stromu zemřel. Bylo mu 37 let.

Moc se mu líbila tříkolka Stercl Fighter o jejíž koupi vážně uvažoval. Účastnil se lehokolového srazu na Vysočině a mezi jeho plány patřilo v letošním roce se mnou navštívit všechny Olšiakovy sochy, které se na Vysočině i mimo ni nacházejí. A také chtěl projet Skotsko na kole se stanem a s pár přáteli.

 

 

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.